Xarici mediada: Azerbaycanlı öğretmen uluslararası festivalde üstat dersi verdi

Almaz Həsrət

AKÜ, 22 Ağustos 2017 /Kabar/. Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Kazan Devlet Üniversitesi Alabuğa Enstitüsü`nde yapılmış 8. Uluslararası Öğretmenler Festivali`nde Azerbaycan`ı Eğitim Bakanlığı`na bağlı Eğitim Enstitüsü uluslararası işbirliği şube müdiri, Emekdar Öğretmen Almaz Hasret temsil etmiştir.

GB News muhabirinin dindiği bilgiye göre, Festival`e Rusya`nın yanısıra ABD, Almanya, Türkiye, Avusturya, İrlanda, Beyaz Rusya, İsrail de aralarında olmakla 30 kadar ülkeden beş yüz civarında öğretmen katılmıştır.

Etkinlikte Almaz Hasret katılımcı öğretmenlere eğitimde yeni teknolojilerin uygulanmasıyla bağlı iki ayrı üstat dersi vermiştir. Büyük ilgi gören derslerde katılımcılara Azerbaycan eğitim alanındaki tecrübe, özellikle de yeni iletişim teknolojilerinin uygulanması yönünde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi aktarılmıştır.

Almaz Hasret üstat derslerinde hem kendi tecrübesine, hem de uluslararası tecrübeye dayanarak katılımcıların çoğunluğu için yeni denilebilecek sunumlar taktim etmiştir. Yüksek derecede faydalı ders katılımcılarda Azerbaycan eğitimine özel ilgiye neden olmuştur. Azerbaycanlı öğretmen derslerini Rusya`nın başka üniversitelerinde sunması için yeni davetler almıştır.

Etkinliğin sonunda katılımcılara sertifikalar verilmiş ve yeterlilik geliştirme diplomaları taktim edilmiştir. Almaz Hasret ve diğer üstat dersi verenler özel diplomalarla onurlandırılmıştır. Aynı zamanda Azerbaycanlı öğretmenin çalıştığı kurumun başkanına verilmesi için teşekkür mektubu da sunulmuştur.

Golden Bridge News
Mənbə: http://kabar.kg/tur/news/azerbaycanl-o-retmen-uluslararas-festivalde-ustat-dersi-verdi/

Oxunma sayı: 248

Şərh yazın

Almaz Həsrət TV-də
Biologiya müəllimlərinin I qurultayı
Biologiya fənn saytı
Əməkdar müəllim
Ən yaxşı müəllim
Dərslik müəllifi
Çevir
Banner
Arı bal toplayır
Sayğac

free counters